Home / پانل آزاد / چرا در شرایط نسبتابحرانی خاور میانه، روسیه و چین پشتیبانی آشکار خود را به متحدشان ایران نشان نمی دهند؟ این مهم چند دلیل محرز دارد.

چرا در شرایط نسبتابحرانی خاور میانه، روسیه و چین پشتیبانی آشکار خود را به متحدشان ایران نشان نمی دهند؟ این مهم چند دلیل محرز دارد.

یارسان مدیا
2021.01.11

ن: علی اصغر خسروی

علی اصغر خسروی

اولا اینکه ایران کمکهای مالی فراوانی از هر دوکشور قدرتمند و هم پیمان خود که دارای منافع مشترک با ایران هستند، دریافت کرده است، گرچه در ازای این کمک‌ها روسیه سهم بیشتری  از دریای خزر را تصاحب نموده  و چینی ها نیز آبهای گرم جزایر جنوبی ایران من جمله کیش  با تمام منابع غنی داخل دریای  جنوب و خلیج فارس را با قرارداد بیست ساله در اختیار دارد، اما این دو کشور قدرتمند برای حفظ منافع و مقاصد خود   مایل به تغییر رژیم جمهوری اسلامی نیستند.

زمامداران سیاسی دوکشور فوق کاملا واقفند که در صورت تغییر و تحول احتمالی  رژیم ایران و نابودی آخوندها کمکهای هنگفتی که به حکومت ضد مردمی و به ظاهر اسلامی ایران  نموده اند را  نمی توانند براحتی از حکومت آینده ایران پس بگیرند.

از طرفی از آنجایی که  با تلاش آمریکا کشور های نفت خیز و ثروتمند منطقه همچون عربستان  با اسرائیل هم پیمان ومتحد شده اند، سقوط حکومت اسلامی حاکم بر ایران بضرر دو کشور با نفوذ چین و روسیه  خواهد بود و  در پی اتفاقات غیر مترقبه در منطقه، چین بیشتر متحمل ضرر و زیان مالی می شود.

در حال حاضر حکومت جمهوری اسلامی بسبب تحریمهای گوناگون، ‌فشار  اقتصادی آمریکا و مسدود شدن حسابهای اشخاص حقیقی و حقوقی جانش به لب رسیده است ونفس های آخر را می کشد ولی این دو کشوربدلیل حفظ منافع خود  به آخوند ها اجازه حل مسالمت آمیز مشکلات  فی ما بین قشر روحانیت  با مردم را نمی دهند، زیرا ترس از آن دارند که حکومت لرزان اسلامی نتواند از عهده خواسته های بحق مردم ایران برآید  و نهایتا  عمامه به سرهای ملعون  مجبور به  فرار از ایران شوند که البته در چنین  شرایطی هم  پای سردمداران جمهوری اسلامی در تله دو کشور کمونیست و سوسیالیستی چین و روسیه  می باشد.

گرچه  چین بیشتر در پی منابع مالی و اقتصادی خویش در منطقه  است، اما حکومت روسیه با مشکل دیگری دست به گریبان است،  و آن اینکه همه می دانیم نیمی از ساکنان سرزمین اسرائیل روسی تبار و یا اروپایی  می باشند و روسیه به دلیل حضور پر رنگ نظامی اسرائیل در خاور میانه و بخصوص خلیج فارس نمی خواهد و نمی توانند با قدرت قهریه نظامی در مقابل برادران خویش که  از بنیان گذاران کشور اسرائیل می باشند در مقام خصومت رویاروی قرار گیرد.

همچنین از سال ۲۰۱۴ تا بحال تمامی  نیروهای نظامی روسیه اعم از  زرهی ، پیاده، دریائی و هوایی، تجهیز شده باموشکهای گوناگون در سوریه مستقر و حضور مداوم دارند و علیرغم آنکه هفته ای نیست که  اسرائیل در بیخ گوش آنها ضربات کوبنده ای به  نیروهای سوریه نزند ،اما تا به حال یک گلوله از طرف سپاهیان روسی به سوی هواپیما های اسرائیل شلیک نشده است، حال آنکه بیشتر تسلیحات و  تجهیزات نطامی  ارتش اسرائیل  به وسیله برادران یهودی روسی آنها  ساخته می شود.

پس همه بدانید قدرت نمایی رژیم ایران صرفا برای مخفی کردن حقیقت از مردم تحت ستم ایران است.

این اربده کشیدنهای مسئولین خوردوکلان  جمهوری اسلامی علیه آمریکا و اسرائیل و خط و نشان کشیدن های  وقت و بی وقت، چنین و چنان کردن‌ها و تهدید  اسرائیل به یکسان شدنش با خاک ،  و تلاش برای بازگشت آمریکا به پای میز مذاکره برجام  با قید شرط شروط، همه با هدف پنهان کردن مشکلات موجود   و انحراف ذهن  هموطنان  از واقعیات موجود در ایران و عدم توانایی حل بحران و اداره کشور توسط عمامه بسرها می باشد.

هموطنان عزیز! به قول اجدادمان این  خانه از پای بست ویران است.

همه می دانیم ثروت و سر مایه مردم و کشور ما غارت شده و جمهوری اسلامی آن را بمنظور جلو گیری از سقوط حکومت شومش در اختیار گروه های تروریستی و نیابتی خود  در کشورهای منطقه از جمله حزب الله لبنان ، حکومت سوریه، فلسطین و یمن و شیعه های عراق گذاشته است.

تنها راه چاره اعتصاب ، اعتراض و یک قیام عمومی و اشغال تمام ادارات و سازمانهای دولتی و نظامی از جمله  صدا و سیما و تلویزیون ملی ایران و تصرف پایگاه های نیروهای انتظامی و پادگانهای نظامی می باشد .

گرچه جمهوری اسلامی به زور سر نیزه و شکنجه در زندان ‌‌و کشتار همه روزه در خیابانها و سرکوب بی وقفه  هموطنان می کوشد فریاد حق طلبانه شما را در گلو خفه کند ، ولی می توان با یک نهیب چون کاوه آهنگر بر سر ضحاک زمان هجمه برید و یک بار برای همیشه خودتان را از یوغ بندگی آخوند های جنایت کار و خون خوار رها سازید.

فراموش نکنید  نیرو های مسلح ارتش  برادران و فرزندان شما می باشند  و  از نیروهای مزدور تعلیم دیده ای که به عنوان تروریست و برای مقابله با شما مردم غیور وآن هم  به دلیل عدم اعتماد آخوندها به نیروهای مسلح و ارتش ایران، از کشورهای مسلمان هم پیمان خود  همچون عراق، سوریه و… به استخدام جمهوری منفور اسلامی درآمده اند، مجزا هستند.

در میدان نبرد سر بازان و نیروهایی که خودشان را حافظ حفظ و حراست از ناموس ‌، جان و مال مردم می دانند ، به قیام سراسری هموطنان ایرانی خواهند پیوست و شک نداشته داشته باشید آنچه موجب پیروزی شما و هلاکت عمامه به سرهای خائن به کشور و ملت می شود، اتحاد و یکپارچگی شما مردم عزیز ایران است، اگر این همبستگی در بین شما عزیزان بوجود آید هیچ زندانی تاب نگهداری 80 میلیون قهرمان را نخواهد داشت.

زنده باد ملت شریف و نجیب گرفتار در بند آخوند های حیله گر و پاینده باد مبارزه و قیام برای نجات ایران.

‏11‏.01‏.2021

تمام مقالەهای منتشر شده تنها بازتاب دهندە نظر نویسندگان آن است.

بازدیدها: 108