Home / بیانیە فارسی / مرگ ابراهیم رئیسی  رئیس جمهور رژیم ‌و امیر عبدالهیان وزیر  امور خارجه و هیات همراه –

مرگ ابراهیم رئیسی  رئیس جمهور رژیم ‌و امیر عبدالهیان وزیر  امور خارجه و هیات همراه –

یارسانمدیا
‏سه شنبه‏، 21‏ مه‏ 2024

 

مرگ غیر منتظره ابراهیم رئیسی  « عضو کمیته مرگ رژیم، یکی از مجریان و عوامل اعدام و قتل زندانیان سیاسی  و جنایت علیه مردم ایران از دهه شصت تا روز سقوط او » و وزیر امورخارجه رژیم اسلامی، آشفتگی وسیعی را در اردوگاه هیات حاکمه نظام، باعث گردیده است. این حادثه مرگبار همچنین افکار عمومی داخلی و خارجی را نیز غافلگیر کرد.

این رویداد فارغ از هر نوع عاملی همچون سانحه هوائی یا توطئه داخلی یا خارجی ، موجب بحرانی تازە در رأس هرم قدرت نظام  گردید، و اهمیت موضوع آنگاه برجسته می‌شود کە ابراهیم رئیسی یکی از گزینه های اول جانشینی خامنه ای بوده باشد!

آنجاست که مرگ ناگهانی و پیش بینی نشده رئیسی ضربه ای جبران ناپذیر برای نظام و رژیم محسوب می‌شود. و با توجه به بیماری و شرایط جسمی خامنه ای یافتن گزینه مناسب جانشینی او در کوتاه مدت بعد از  فقدان ابراهیم رئیسی چالش بزرگی برای رژیم است.

سیر صعودی بحران رژیم از نخستین دقایق نشر خبر سقوط هلیکوپتر حامل رئیسی و همراهانش آغاز و با تایید رسمی خبر به اوج خود رسید. این رویداد ، بحرانی جدیدی به سایر بحران‌های موجود در حکومت دیکتاتوری حاکم بر ایران از جمله بحران  حاکمیت – بحران اقتصادی و اجتماعی – بحران مشروعیت نظام – بحران در برنامه هسته‌ای و تحریم همه جانبه ایران افزود. و با این مجموعه از بحران‌های موجود ، بیش از هر زمانی رژیم را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

در این راستا مسئولیت سازمان دمکراتیک یارسان و جریانات آزادیخواه ایرانی داخل و خارج از کشور، کاملا مشهود است و با فعالیت مضاعف و شبانه روزی خود در راستای آگاه سازی اقشار جامعه و تشویق هموطنان در مسیر تلاش برای دستیابی به اطلاعات موثق و همکاری با مبارزین و فعالین آزادیخواه و به کارگیری راهکارهای آگاهانه سازمان ها و جریانات سیاسی ، مسیر سقوط رژیم را هموار نماییم. و بر این اساس سازمان دمكراتيك يارسان ؛ جامعه يارسان و تمام آزادیخواهان در داخل كشور را به هوشيارى و آمادگى اجتماعى  فرا مى خواند و اميدوار است كه مرگ  ابراهیم رئيسى آغاز پروسه پايان رژيم اسلامى در ايران و تحقق آمال و آرزوهاى مردم ایران و جامعه يارسان باشد.

 

شورای مرکزی سازمان دمکراتیک یارسان

٢٠-٥-٢٠٢٤

 

 

Visits: 157