Home / پانل آزاد / اوضاع خاور میانه به چه سویی در حرکت است و نقش آینده جمهوری اسلامی در منطقه چه خواهد بود؟

اوضاع خاور میانه به چه سویی در حرکت است و نقش آینده جمهوری اسلامی در منطقه چه خواهد بود؟

یارسان مدیا
04.01.2012

ن: علی اصغر خسروی

علی اصغر خسروی

حکومت‌های خاورمیانه هرکدام برای تأمین امنیت و بقای کشور خویش بی‌وقفه تلاش می‌کنند. این حقی طبیعی و اجتناب ناپذیر هر حکومتی می‌باشد، که در جهت ترقی اقتصادی و خوشبختی شهروندان مطبوع خویش به دور از جدال ، خصومت، خشنوت و ایجاد تنش بین همسایگان پرهیز کنند. اینگونه حکومت‌ها با تفکر و جهانبینی معقول می‌توانند  وجه و احترام کشورشان را در سطح بین‌الملی بالا ببرند. این استحکام  بخشیدن چه با همسایگان و چه در عرصه جهانی  موجب ثبات سیاسی و ضامن سلامت احترام، استقلال و امنیت حتی دیوار  پولادینی برای جلوگیری از دخالت بیگانگان در این نوع حکومت‌ها خواهد شد.

نمونه‌ای این حکومت‌ها در کشورهای حاشیه خلیج فارس در قلب خاور میانه می‌بینید، چگونه خودشان را زیر چتر آمریکا قرار داده‌اند، و در ادامه این اقدام  سبب گردید، رابطه دیپلماسی خودشان را با دشمن دیرینه خویش، یعنی کشور اسرائیل بر قرار نمایند.

اما شور بختانه حکومت جمهوری اسلامی با تهدیدات پوچ و بی‌سود خود شمشیر ایدولوژی اسلامی را از رو بسته در طول چهل سال حکمرانی بر ایران کشور اهورا مزدائی و صاحب هزاران سال قدمت قبل از پیدایش ادیان مختلف در جهان یزدان پرستی در تاریخش ثبت و ضبط می‌باشد. آتش نفاق را بر افروخته و با حمایت از گروه‌های  نیابتی تندرو و تروریست اسلامی در سراسر دنیا از جمله حزب الله لبنان، فلسطین، حوثی‌های یمن و حشدالشعبی و اصحاب الحق و غیره در عراق چنان جهنمی برای ملت شریف و نجیب ایران ساخته که کشور ما در طول تاریخ چنین حکومتی را بر فرمان‌روایی خویش ندیده و نخواهد دید.

امروز همه ما آحاد ایران شاهد و ناظر هستیم هموطنان ما در کشور ایران زندگی با فقر و فلاکت در نهایت تنگ دستی می‌گذرانند. هشت سال جنگ با کشور همسایه غربی ما عراق را فراموش نکرده‌ایم.

در اینجا به طور مختصر توجە شما عزیزان به چند نکتە مهم و قابل اهمیت جلب می‌کنم.

خوب می‌دانید مدت چهل سال است عمر جمهوری اسلامی می‌گذرد. در تمام این مدت از آیت‌الله خمینی گرفته تا خورد و کلان سردمداران رژیم تا به امروز تهدید به نابودی اسرائیل می‌کنند، امام نتیجه بر عکس به نفع اسرائیل بوده است.

می‌بینیم امروز کشورهای عربی حاشیە خلیج فارس پایگاه جنگنده بمب افکن‌های اسرائیل سده است و به راحتی آسمان خلیج فارس جولانگاه هواپیماهای اسرائیلی شده، و زیر دریایی اتمی آن کشور  از کانال سوئز با عبور از تنگه هرمز بە خلیج فارس وارد شده و آمریکا با خیال راحت ناوگان قول‌پیکرش را از خلیج فارس خارج نمودە است.

باید گفت امنیت خلیج فارس و خاور میانه آرام به دست مبارک اسرائیل منفور ولایت مطلقە فقیهی سپردە است.

حالا صهیونیسم بیخ گوش و رو در روی سرداران سپاه و آخوندهای مزدور جمهوری اسلامی غاصبان  ایران و قاتلان فرزندان ایرانزمین در لباس ارتش و سپاه و غیره قرار دارند، بسم الله این گوی و این میدان ببینیم عکس‌العمل ولایت مداران چه خواهد بود.

 

علی اصغر خسروی

استکهلم سوئد

2021/01/03

تمام مقالەهای منتشر شده تنها بازتاب دهندە نظر نویسندگان آن است.

بازدیدها: 125