Breaking News
Home / پستهای تازە / گزارش رسیده از منابع آگاه یک زندانی سیاسی

گزارش رسیده از منابع آگاه یک زندانی سیاسی

گزارش رسیده از منابع آگاه (از وضعیت دکتر ناصر فهمیمی):

شدت بیماری قلبی دکتر ناصر فهیمی و تاکید پزشکان مبنی بر معالجه وی در خارج از زندان همچنان در محرومیت از دسترسی به خدمات پزشکی میباشد.

به گزارش حقوق بشر در ایران, ناصر فهیمی زندانی سیاسی , ۴۵ ساله و اهل کردستان که در تيپ ٥ زندان تهران بزرگ (فشافويه) محبوس گردیده است علی رغم ابتلا به بیماری شدید قلبی و مراجعه چندین باره به بهداری زندان با توجه به تجویز و تاکید پزشکان زندان مبنی بر خطرناک بودن نوع بیماری قلبی این زندانی سیاسی و اعزام ایشان به مرکز درمانی خارج از زندان , در سایه بی توجهی و تبعیض ،مسئولان زندان فشافویه نسبت به وی همچنان از دسترسی به خدمات پزشکی محروم مانده است و جان این شهروند در خطر میباشد. بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ایران, شدت محرومیت این زندانی سیاسی محبوس در زندان فشافویه به حدی است که با فرافکنی ، تشکیل پرونده های جدید و حاشیه سازی بسیاری از سوی مسئولان زندان و قوه قضاییه هم روبرو شده است که در نمونه هایی میتوان به انتقال به سلول انفرادی به دفعات ،عدم تحویل داروهای ضروری وی و ممنوع از ملاقات طولانی مدت ،ممنوع از تلفن و کتاب , برای این زندانی سیاسی را ذکر کرد. لازم به ذکر است ناصر فهیمی, فعال سیاسی, در تیر ماه سال ۱۳۸۹ توسط وزارت اطلاعات در منطقه یک در تهران بازداشت و سپس به بند ۲۰۹ زندان اوین جهت بازجوئی به مدت ۴ ماه انفرادی انتقال پیدا کرد و پس از اتمام دوران بازجوئی و ارجاع پرونده وی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب با رای قاضی صلواتی به اتهام نشر اکاذیب, اقدام علیه امنیت ملی, تشویش اذهان عمومی, تهدید مقامات قضائی, توهین به رهبری, در مجموع به ده سال حبس تعزیری محکوم گردید و پرونده این زندانی سیاسی پس از ارجاع به دادگاه تجدید نظر عینا تائید و جهت اجرای حکم حبس به ایشان ابلاغع گردید.

همچنین این منبع مطلع در ادامه گفت, ناصر فهیمی برای اولین بار در تاریخ سیاسی ایران ابطال تابعیت ایرانی خود را به صورت رسمی به جهت دیکتاتور بودن حکومت ،از جمهوری اسلامی خواستار شد که منجر به خشم افروزی ،سردرگمی و نحوه رسیدگی به درخواست ،قوه قضاییه شد. تعدادی هم احکام دیگر با پرونده سازی از سوی مسئولان قضائی و مسئولان زندان اوین برای این زندانی سیاسی صادر گردیده که از جمله میتوان به صدور یک حکم تعزیری شش ماه زندان و ۷۴ ضربه شلاق که به اتهام توهین به نماینده قوه قضائیه در دادگاه, توسط شعبه ۱۰۵۱ کیفری ۲ مجتمع قضائی تهران بوده که برای وی صادر گردیده است.
در مجامع بین المللی همواره خود را بری از هر گونه اتهام و نقض حقوق شهروندی شهروندان ایران دانسته است.
حق دسترسی به خدمات پزشکی و ملاقات زندانیان با خانواده خود از جمله حقوق انسانی آنها است که در ماده ۲ اعلامیه جهانی حقوق بشر بر آن با عنوان رفتاری بدور از تبعیض و در ماده ۵ اعلامیه جهانی حقوق بشر از آن با عنوان ممنوعیت شکنجه افراد یاد میشود که اینگونه رفتارهای حکومت جمهوری اسلامی با شهروندان مصداق بارز نقض ماده۷ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی میباشد که اشاره بر این نکته دارد که, هيچ‌ كس‌ را نمي‌توان‌ مورد آزار و شكنجه‌ يا مجازاتها يا رفتاريهاي‌ ظالمانه‌ يا خلاف‌ انساني‌ يا ترذيلي‌ قرار داد. مخصوصاً قرار دادن‌ يك‌ شخص‌ تحت‌ آزمايشهاي‌ پزشكي‌ يا علمي‌ بدون‌ رضايت‌ آزادانه‌ او ممنوع‌ است‌.

ناصر فهیمی پزشک متخصص و مجرد متولد کردستان ایران مقیم تهران) میباشد که بر حسب دیدگاه سیاسی خود و نگاه امینتی حکومت جمهوری اسلامی به شهروندان کورد و اهل سنت در ایران محکوم و محبوس و مورد رفتاری تبعیض آمیز قرار گرفته است.

Visits: 19