Home / امیر سلیمی / سازمان و مدیریت

سازمان و مدیریت

 

 

دانشگاە OsloMet

دانشکدە علوم اجتماعی

بهار ٢٠٢٢ م

قسمت ٢

 

یارسانمدیا

٤ اوت ٢٠٢٢ م

امیر سلیمی

مرگل و همکاران (2019)  می نویسند کە: رویکردهای تحول دیجیتال خارج از بخش عمومی انتظارات شهروندان  را تغییر می دهند و  نیاز مدیریت های دولتی برای ارائه خدمات دیجیتال با ارزش بالا و زمان واقعی الزام آور می کند. دولت‌ها که با توافق‌های فراملی، مانند «اعلامیه تالین درباره دولت الکترونیک» (کمیسیون اروپایی، 2017) راه‌اندازی شده‌اند، حالت خود را تغییر می‌دهند. به منظور بهبود ارائه خدمات، کارآمدتر و موثرتر بودن در طراحی خود و دستیابی به اهدافی مانند افزایش شفافیت، قابلیت همکاری و رضایت شهروندان.

وقتی صحبت از تحول دیجیتال می شود، یک جستجوی ساده در گوگل برای این عبارت، میلیون ها نتیجه را با تفاسیر متفاوت نشان می دهد. حجم اطلاعات موجود قابل توجه است، اما تنها بخش کوچکی از آن ارزشمند است. غیرمنتظره نیست زیرا توسعه دیجیتال بسیار پیچیده و چند وجهی است. در نهایت، تحول دیجیتال دیر یا زود بر هر کسب و کاری تأثیر می گذارد. سوال این است که چگونه تحول دیجیتال در کسب و کار خود را مدیریت خواهید کرد و چه کسی اولین خواهد بود، شما یا رقیبتان. برای کمک به درک بهتر تحول دیجیتال، از تجربیات خود و همچنین برخی تحقیقات عمیق در صنعت برای ترکیب آن با نگاهی دقیق تر به موضوع استفاده کرده ایم.

تحول دیجیتال چیست؟ اکثر مردم تحول دیجیتال را با فرآیند پیاده سازی فناوری های دیجیتال در فرآیندهای تجاری مرتبط می دانند. درسته؟ نه دقیقا. بسیار گسترده تر از این است. ابتدا، بیایید به تفاوت های بین دیجیتالی شدن و تکامل دیجیتال نگاه کنیم. دیجیتالی شدن چیست؟ دیجیتالی شدن بخش مهمی از تحول دیجیتال است، اما تنها بخشی از آن است. تحول دیجیتال شامل استراتژی هایی برای ایجاد مزیت های رقابتی پایدار است. این در مورد ایجاد فرهنگ نوآوری است. پروژه Entreprisers به ​​صراحت بیان می‌کند: تحول دیجیتال ادغام فناوری دیجیتال در تمام زمینه‌های یک کسب‌وکار است که اساساً روش کار و ارائه ارزش به مشتریان را تغییر می‌دهد. همچنین این یک تغییر فرهنگی است که سازمان ها را ملزم می کند که به طور مداوم شکست را به چالش بکشند، آزمایش کنند و بر شکست غلبه کنند. فرآیند دیجیتالی سازی در مورد تبدیل اطلاعات از آنالوگ به دیجیتال است. اگر یادتان باشد قبلاً نوشتن با ماشین تحریر و فرم های چند قسمتی انجام می شد و در نهایت تبدیل به واژه پرداز و مایکروسافت ورد شد. اکنون اسناد مهم را می توان چاپ، امضا، اسکن و در هارد دیسک ذخیره کرد. به طور کلی، دیجیتالی کردن باعث صرفه جویی مستقیم در هزینه در کوتاه مدت می شود. در مثال بالا، دیگر کاغذ و فضا را برای ذخیره اسناد فیزیکی هدر نمی دهید، آنها را روی هارد دیسک خود ذخیره می کنید. بدون دیجیتالی شدن، رشد کسب و کار دشوار و پرهزینه خواهد بود و به منابع یا زیرساخت های اضافی نیاز دارد. این اساس هر تغییر دیجیتال قابل توجهی است. دیجیتالی شدن به تغییرات در فرآیندهای تجاری مرتبط با پیشرفت های تکنولوژیکی اشاره دارد. کسب‌وکارها شروع به استفاده از فناوری‌های دیجیتال برای تغییر، ساده‌سازی گردش‌های کاری کرده‌اند. به عنوان مثال، به اشتراک گذاری یک سند مایکروسافت ورد با یک همکار با استفاده از OneDrive، ویرایش سند و ارسال آن به رئیس یک نمونه دیجیتالی سازی است. اگرچه ممکن است ساده به نظر برسد، اما اجرای دیجیتالی کردن می تواند چالش برانگیز باشد. پیاده سازی به سطح مشخصی از تخصص فنی و همچنین انعطاف پذیری در ساختار کسب و کار نیاز دارد. منافع ملموس است. افزایش سطح اتوماسیون می تواند هزینه ها را کاهش دهد، کارایی را بهبود بخشد و بهره وری کلی را افزایش دهد. در حالی که رفتن از دیجیتالی شدن به دیجیتالی شدن بسیار آسان است، سفر به سمت تحول دیجیتال بسیار پیچیده تر است. چرا؟ زیرا این امر مستلزم تغییر فرهنگی است.

 

دامە دارد …..

 

امیر سلیمی

 

تاریخ نگارش: بهار ٢٠٢٢م

 

تاریخ ترجمە و انتشار: ٤ اوت ٢٠٢٢ م

 

بازدیدها: 46