Home / پانل آزاد / سخنانی خطاب بە محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران!

سخنانی خطاب بە محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران!

 

جناب آقای محمد جواد ظریف وزیر محترم جمهوری اسلامی ایران!

از جنابعالی مي پرسم چرا رفراندوم در اقلیم كوردستان فاجعه بدنبال خواهد داشت، چرا دولت ايران از رفراندوم اقليم كوردستان حراس و وحشت دارد؟؟

اقليم كوردستان داراي مرز مشخص در چار چوب معيني در جغرافیای كوردستان قرار دارد مردمان ساكن اين سرزمين در طول تاريخ پيدايش دنيا تا به امروز ضمن مقاومت در برابر حكومتهاي ديكتاتور آداب، رسوم و فرهنگ زبان مليت خودشان را حفظ كرده اند و همين طور اين يك پارچگي ملت كورد در اقليم كوردستان در جهان بعنوان يك جزیره آرام در منطقە پرآشوبی معروف شده است و میلونها انسان آواره عراقي را از مرگ نجات داده و بە پناه گاهی أمن براي انان تبديل شده است. در عرف حقوق بشری انسانها حق دارند در باره سرنوشت خود تصمیم بگيريد. ملت كورد در اقليم كوردستان چند سال است از طرف دولت مركزي عراق شدیداً در تنگنای اقتصادی قراردارد، مدت چهار سال است پيشمرگان قهرمان اقليم با روحیه پولادین در خط مقدم جبهه با داعش دشمن بشريت مبارزه مي كنند، این در حالی است کە حقوقشان چند ماه چند ماه پرداخت نمیشود و ١٧ درصد بودجه سهم اقلیم كوردستان در خزانه دولت عراق عمدا پرداخت نشده است اين بدترين ظلمي است كه در قرن ٢١ دولتي عمدا شهروندان خود را در فقر گرسنگی زجركش ميكند. ایا در اینصورت ملت كورد اقليم كوردستان براي رهايي از اين بي عدالتي حق ندارند براي تعيين سرنوشت خود اقدام رفراندومی کنند كه حق طبيعي و مسلم آنها است؟

علی اصغر خسروی

حكومت جمهوري اسلامي قبل و بعد از سقوط رژيم بعث درعراق نزديك يكچارم قرن است بي وقفه درعرصه هاي مختلف از تداركات لوجستيكي نظامي از سلاح سبك گرفته تا موشكهاي دور و ميان برد و انواع خودروهای نظامي تانك و توپ تا مواد خوراكي تا قرصهای مسكّن و پوشكهاي چهار فصل از كلاه تا كفش با هزينه زندگي احاد افراد ايراني به عراق و ارتش عراق صدها و بلكه هزار اعضا از همان أفسران و سربازان باز مانده نيروهاي مهاجم ارتش صدام حسين كمك نمود.

این عراق نبود کە با پشتيباني كشورهاي عرب به خاک ایران حمله نمودن و مدت هشت سال چندين شهر در طول مرزي ١٣٠٠ كيلومتري از شمال غربي تا جنوب شرقي ويران كردن؟ تنها در شهر ما کرمانشاه در اثر اصابت موشكها دور برد و بمبهاي پرتاب شده وسيله هواپيما هاي ميك عراق به يك دبيرستان ٧٠٠ دانش آموز زير ويرانه ي بمب باران جان خود را از دست دادند.

آقاي ظريف فكر نكنم ٨ سال جنگ ويرانگري با عراق را بياد نداشته باشيد. نيم ميليون انسان مصدوم تقريبان صده ها هزار از فرزندان ايران را قرباني آتش ارتش عراق شدند.

و شما دولتمندان سرمايه مملکت را تحويل همان بعثيهاي ديروز دوستان امروز نظام ولايت فقهي مي دهيد و بر خودتان مي باليد به برادران شیعه مسلمان كمك مي كنيد. اين حكومت جمهوري اسلامي و نظام  ولايت فقهي بايد از عواقب خيانت  بە ايران واعمالتان ضد هموطنان خود بترسيد نه از رفراندوم اقليم كوردستان.

جناب ظريف وزير امور خارجه جمهوري اسلامي اين پولی کە سياستمداران كشور ما به عراق، سوريه، حزب الله ، يمن و سازمانهاي تروريستي بي حساب كتاب هزينه مي كنيد از دستمزد كارگران در صنف هاي مختلف، كشاورزان ، دامدران معدنچيها و کارگران نفت مي گيرين و ١٠ ماه تا يكسال حقوقشان نمي دهيد.

وزير محترم بعرض برسانم دوران امپراتوری سپري شده براستي بيهوده فرزندان و سرمايه مملكت را بغارت مي دهين. هموطنان شما زير فقر ودر بغرنج ترين شرايط و در ماندگي بسر ميبرند. از شما خواهش مي كنم به شهرستانها سفر نكنيد فقط هفته ي يك روز به بيمارستها تهران سريبزنيد ملاحظه خواهيد نمود عده از هموطنان براي تأمين معیشت اعضای بدن خودشان را آشكارا به حراج گذاشته مي فروشند.آیا اين عواقب بد ندارد ؟ کە مي فرماييد رفراندوم اقليم كوردستان عواقب بد دارد!!

حتما ترديدي نيست دانش و مطالعات شما افزون است در دو سده قبل دوازده عدد از ولايات ايران به خاك روسيه اضافه گرديد چرا مهر سكوت بر دهان و قفل به زبان زده نمي توانيد ادعا باز پس گيري ولايتهاي خودمان را بكند.

بي ترديد براي این نظام خون مردم ريختن در راە وطن خويش عاقبت بد دارد!!

بياد داري در اتحاد جماهير شوروي سابق در أواخر دهه هشتاد به ابتكار آقاي گورباجوف بدون خونريزي چندين جمهوري به استقلال رسيدند هيچ عواقب بدّي براي آنها در پي نداشت ! چرا رفراندوم كوردستان تهديد بدنبال دارد؟

چرا جدايي چهار كشور از يوگو سلاوي عواقب بد نداشت ؟

جناب وزير أمور خارجه صادقانه بە شما بگويم دخالتهاي بيجاي جمهوري اسلامي در امور اقليم كوردستان نابخردانه و با كليه منسوبات و منشورهاي آمده در قوانين و كنوانسيون هاي بين المللي و حقوق بشري مغايرت دارد و براي نظام تا گلو غرق در فساد و جرم و جنايت جمهوري اسلامي فاجعه ببار خواهد آورد.

كشور جمهوري اسلامي، فكر نكنم هرگز بخود اجازه تهاجم و تعرض به اقليم كوردستان بدهد، اگر نيت چنين اقدامي داشته باشد خودش را به باتلاق خواهد انداخت كه رهايش قابل پيش بيني نيست ،

ممكن است جمهوری اسلامی عده اي كورد تحت عنوانهای گوناگون را با پول اجير كرده باشد، اما نمي تواند با میلیونها كورد در چهار پارچه كوردستان بجنگد. فراموش نشود نيروهاي آزادي خواه از ديگر اقليتهاي ملي و ديني مانند جامعه يارسان اكثرا كورد هستند در جغرافياي ايران مانند عربها، در جنوب قشقايها فارس، بلوچ ها در شرق جنوب شرقي، آذريها در شمال غربي و غرب كشور همه خواهان حقوق ملي خويش و احقاق حق ميباشند و از طرفي ملتها به تنگ آمده از ظلم و بيدادگري و إجحاف و تبيعيضات گوناگون نيز حاضر نيستند جز ارتشي شوند كه بر علیە ملت كورد در اقليم كوردستان کە به گواهي تاريخ ساليان سال براي بدست آوردن حقوق خويش مبارزه كرده و بمباران شميايي و ژنوسايت شده اند بجنگند .

جناب محمد جواد ظريف لطفا شما و تمام مقامات لشكري و كشوري از حرف زور و تهديد عليه ملت كورد ساكن اقليم كوردستان پرهيز كنيد، و سعي كنيد با انتخاب راه صحیح و منطقي زمينه حسن همجواري را با اقليم كوردستان كه همسايه غربي كشور ما مي باشد عمل كنيد زيرا دو جنگ خانمان سوز جهاني در سده گذشته رخ داده نهايتا از طريق گفتگو مسالمت آميز به صلح انجامید پس لزومی به تهديد نيست كوردستان ملك و سرزمين أباً و اجدادي ملت آزاده شريف كورد مي باشد. آقاي وزير خارجه جمهوري اسلامي ایران اميدوارم اين هشدار من را ناديده نگيريد.

علي اصغر خسروي سخنگو سازمان دمكراتيك يارسان

24.07.2017 Stockholm

بازدیدها: 13

دیدگاهتان را بنویسید