Home / بیانیە کوردی / پشتیبانی سازمان دمکراتیک یارسان از قیام مردم بلوچ و سرتاسر ایران علیە رژیم جنایتکار حاکم

پشتیبانی سازمان دمکراتیک یارسان از قیام مردم بلوچ و سرتاسر ایران علیە رژیم جنایتکار حاکم

یارسان مدیا
23.02.2021

خانواده سوختبران کشتە شدە بە دست سپاە تروریستی پاسداران و مردم معترض، صبح سه‌شنبه پنجم اسفند مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند. تجمع مردم بلوچ در اعتراض به تیراندازی روزگذشته نیروهای نظامی درمناطق مرزی سراوان به سمت گروهی از سوختبران که منجربه کشته وزخمی شدن شماری ازشهروندان شده، صورت گرفت و ‏بر اساس ویدیوهای منتشر شده، تجمع اعتراضی این افراد با ورود نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد و مزدوران جمهوری اسلامی، به سمت شهروندان تیراندازی کردند.

گروهی از مردم سراوان در استان سیستان و بلوچستان در اعتراض به شلیک مزدوران سپاه پاسداران به سمت سوختران که دستکم ۱۰ کشته و ۵ مجروح بر جای گذاشته، وارد ساختمان فرمانداری شدند. همچنین گفته‌ها از قطع شدن اینترنت در سراوان حکایت دارد.

طبق گفته‌ منابع محلی ده‌ها خودروی زرهی از زاهدان به‌سمت سراوان اعزام شدند. رژیم جنایتکار اسلامی ایران، همچون دفعات پیش، اینترنت را قطع کردە و اقدام بە کشتار و سرکوب می‌کند.

سازمان دموکراتیک یارسان ضمن پشتیبانی از قیام برحق مردم ایران، اعلام می‌دارد کە در کنار برادران بلوچ ایستادە و از قیام و مبارزە آنان علیە رژیم جنایتکار حاکم بر ایران حمایت می‌کند. سازمان دموکراتیک یارسان، همچنین از همه ایرانیان خارج از کشور و سازمان‌های حقوق بشری درخواست می‌کند کە با تمام توان بە یاری مردم بلوچ شتافتە و با دخالت در این موضوع، مانع تکرار کشتار و قتل عام مردم بی‌گناە و جان بە لب رسیدە شوند.

سازمان دمکراتیک یارسان
٢٣.٠٢.٢٠٢١

بازدیدها: 62