Breaking News
Home / بیانیە فارسی / انقلاب “ژن ژیان ئازادی” ٢٥ نوامبر دیگری رقم خواهد زد

انقلاب “ژن ژیان ئازادی” ٢٥ نوامبر دیگری رقم خواهد زد

یارسانمدیا

٢٥/١١/٢٠٢٢

 

امروز ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲ در شرایطی روز جهانی منع خشونت علیه زنان را گرامی می‌داریم که در ایران انقلابی زنانه تحت نام “ژن ژیان ئازادی” شکل گرفته و زنان این سرزمین فارغ از ملیت و باور مذهبی در حال مبارزه با سیستم مردسالار هستند.

با وجود آنکه در طول دو ماه گذشته رژیم ضد زن جمهوری اسلامی ایران ده‌ها زن را با فجیع‌ترین شیوه به قتل رسانده و زندانی کرده، اما انقلاب زنان به ویژه در کردستان با اراده و قدرت بیشتر در جریان است.

انقلاب “زن زندگی آزادی” امروز در ایران از دل جامعه و با رهبریت زنان جوان و آگاه این سرزمین رقم خورده است. نقطه عطف این مبارزات آگاهی جامعه است، آگاهی زنان و مردان غیوری که این روزها همگام با هم رمز زن زندگی آزادی را سلاح خود کرده و خشونت‌های سیستماتیک جمهوری اسلامی علیه زنان را هدف گرفته‌اند. جامعه ایران به این آگاهی رسیده است که آزادی جامعه بدون آزادی زن مقدور نخواهد بود.

با گرامی داشتن یاد خواهران میرابل که ۲۵ نوامبر حاصل مبارزات فمنیستی آنها است، ما باور داریم انقلاب “ژن ژیان ئازادی” انقلابی بزرگ‌تر را رغم خواهد زد که تاریخ بشریت را دگرگون می‌سازد.

اگرچه خواهران میرابل در ۲۵ نوامبر ۱۹۶۰ زیر پاشنه‌های دیکتاتوری رافایل تروییلور در جمهوری دومینیکن به قتل رسیدند، اما امروز خواهران میرابل ایرانی هرگز نمی‌میرند، چون تعداد آنان در ایران فقط سه یا چهار تن نیستند، بلکه کل ایران با نماد “ما همه ژینا هستیم بجنگ تا بجنگیم” یک صدا فریاد می‌زنند: ما همه زن هستیم!.

امروز که در خاورمیانه سیستم مردسالار که حاصل سیستم سرمایه‌داری جهانی است، دیگر با آگاهی زنان و جامعه رو به رو شده و زمینه مبارزه رادیکال زنان را برای از پای در آوردن سیستم‌های ضد زن فراهم و مبارزات جهانی زنان نمایان‌گر نزدیک بودن پیروزی است.

انقلاب زن زندگی آزادی در ایران نشان داد که زنان این سرزمین دیگر مانند گذشته فقط به مقاومت در مقابل رژیم توتالیتر و ضد زن اکتفا نمی‌کنند، بلکه مبارزه می‌کنند و یک قدم به عقب بر نخواهند گشت. زنان تا آزادی سازش نخواهند کرد و هرگز سیستمی را نمی‌پذیرند که زن را جنس دوم یا در درجه دوم قرار دهد.

کمیسیون زنان و جوانان سازمان دمکراتیک یارسان در روز ۲۵ نوامبر روز جهانی منع خشونت علیه زنان، یاد تمام زنان آزادی‌خواه جهان را گرامی می‌دارد و با مبارزه اخیر انقلاب “ژن ژیان ئازادی” در جغرافیای ایران عهد و پیمان می‌بندد که همراه با این انقلاب زنانه تا پیروزی و پایان دادن به خشونت علیه زنان مبارزه را ادامه دهد.

 

کمیسیون زنان و جوانان سازمان دمکراتیک یارسان

۲۰۲۲،۱۱،۲۵

 

 

Visits: 76