Home / پانل آزاد / آمریکا و ایران دو روی یک سکه اند!

آمریکا و ایران دو روی یک سکه اند!

یارسان مدیا
‏پنجشنبه‏، 16‏ ژانويه‏ 2020

علی اصغر خسروی:

علی اصغر خسروی

شاخ شانه کشیدنهای مقامات سیاسی و نظامی هردو کشور مانند غرش ا بر بی باران می باشد. رعد و برقی اتفاق افتاد، بنظر می رسد ، هوای تاریک و ابری آسمان عراق به سمت پراکندگی می رود و روزنه روشنایی در افق خاور میانه نمایان می شود. ریس جمهور آمریکا آقای دونالد ترامپ می گوید با هذف فیزیکی جنرال قاسم سلیمانی تروریست را در جهان ریشه کن نموده، و از این به بعد خطر تروریستی شهروندان آمریکایی را تهدید نمی کند.

این اعتماد بنفس خوشبینانه آقای ترامپ برای آرامش خاطر شهروندان آمریکایی ،همپیمانان و دیگر کشورهای جهان می باشد.زیرا ریشه تروریست مانند غده سره طان بد خیم پیکر و ساختار فعلی جهان را مسموم کرده است.باید این بیماری فکری که تبدیل به ایده لژیک مقدس وبا عواقب هولناک شده با همکاری و یاری کشوره های عضو سازمان ملل که دارای نماینده در شورای امنیت میباشند اعلاج نمود.بد بختانه امروز ده ها کشور خورد و کلان در سطح بین المللی مظنون به تروریست پروری یا همکاری با همدیگر در توان تقویت تروریستی و یا ترویج این شبکه ویرانگر برای ارعاب کشورهای دیگردر جهت منافع خودشان بی اعتنا به قوانین ، مقرات و منشور حقوق بشر همیشه آسایش و امنیت بشری را در معرض خطر جدی قرار داده و قرار می دهند.

اگر این بیماری که منشا آن باورواعتقادات دینی انسانهای را بعلت تعصب کور مذهبی تبدیل به موجودی مخرب کرده است چاره نشود. عالم بشریت را بسمت سقوط وپرتگاه نابودی سوق می دهد.لذا برای نجات جامع بشریت یک انسجام جهانی از تمامی سیاست مداران ومتخصصان در رشته های گوناگون اعم از سیاسی ،اقتصادی ، نظامی، فرهنگی و اجتماعی ،بهداشتی وزیست محیطی ضروری می باشد.

در غیر این صورت اطمینان برای جلو گیری از فاجعه جهانی وجود ندارد و کمان کان خطر وقوع هر گونه اتفاق ناخوش ایند بدور از انتظار نیست. بازی عوامفریبانه آمریکا با رژیم جمهوری اسلامی ایران که با انفجار خودرو سردار قاسم سلیمانی توسط آمریکا و جواب قاطعانه سپاه پاسداران بقول آقای سید علی خامنه ای با حمله موشکی به پایگاه های آمریکایی آنها را گوشمالی داد.اگر نقطه پایانی برای بازی آخونده ها با آمریکا نباشد ، می تواند باب گشودن دریچه ای برای مذاکره با پا در میانی دیگر کشورهای آسیایی چون ژاپن ، عمان ، قطر و کشورهای منافع طلب اروپایی که همیشه در موقع معامله،با ایران روسیه از آنها پیشی می گیرد صلحی بین دەوکشور به اصطلاح دشمن بر قرار شود.زیرا حکومت ایران برای اینکه برمردم مظلوم کمافی سابق حکومت کنند با شرایط سخت اقتصادی و نارضایتی مردم بمانند معامله دریای خزر بخشیدن سهم ایران به روسیه تردیدی نیست جمهوری اسلامی ایران حاضر به آمتیازاتی بیش از تصور به دونالد ترامپ و آمریکا خواهد شد.

در اینحالت مردم ایران بازنده اصلی این معامله خواهند بود، باید ملت ما هوشیار و بیدار باشند تا سقوط رژیم ایران از مبارزات خودشان کوتاه نیایند اگر آمریکا از ١٢ شرطی که برای ایران تعیین نموده عمل نه کند و حقوق بشر وحقوق و اقلیتهای ملی کورد ، بلوچ وغیره همینطوراقلیتهای دینی مانند یارسان ، بهاێیها و غیره و آزادی قلم، بیان و آزادی زندانیان سیاسی و تظاهرات آزاد برای صنفهای مختلف در الویت وشرط اول قرار ندهد، برای مردم ایران دشوار است بتوانند رژیم دیکتاتوررا تحمل کنند در حال حاضر اوضاع معیشت هموطنان چنان بخرنج و بحر انی می باشد،تحمل آن برای احاد مردم غیر از گروه حاکم !! بخصوص قشر کم درآمد کمر شکن است. در صورت ادامه وضعیت موجود نابودی مملکت ما اجتناب ناپذیر خواهد شد.پس همه هموطنان وظیفه دارند. با هم متحد شوند تا با گسیختن زنجیر اسارت خود را از یوغ بنده گی، ظلم و بی دادگری رژیم جمهوری اسلامی حاکم بر کشورمان رهاسازند.

علی اصغر خسروی

 

بازدیدها: 166

دیدگاهتان را بنویسید